خانه / مقالات / ویژگی یک جارو برقی خوب

ویژگی یک جارو برقی خوب

براي خريد يک جارو برقي خوب با قيمت مناسب اولين و مهم ترين ويژگي که بايد به آن توجه کنيم قدرت موتور جارو برقي و يا همان ميزان مکندگي جارو است. کمترين قدرت موتور ۱۶۰۰وات و بيشترين قدرت موتور ۲۵۰۰ وات براي مصرف خانگي است.

ويژگي ديگري که هنگام خريد بد نيست به آن توجه کنيم ميزان مصرف انرژي آن است.جارو برقي به عنوان وسيله اي که ممکن است بارها در طول هفته و ساعت ها در طول روز براي سطوح مختلف مورد استفاده قرار بگيرد هر چه ميزان مصرف انرژي کمتري داشته باشد يقينا قبض برق ارزان‌تري را در پي دارد.

خوشبختانه يا متاسفانه خانم ها بيشترين تماس را با جارو برقي منزل دارند، از اين رو وزن و اندازه جارو برقي از جمله ويژگي‌هاي قابل توجه براي خريد يک جارو برقي محسوب مي شود تا بتوان آن را به راحتي حمل کرد و حرکت داد. اما اينکه جارو برقي به صورت عمودي و ايستاده باشد و يا روي زمين کشيده شود بسته به نوع سليقه افراد دارد.

با وجود سرو صداهايي که در طول روز سوهان اعصاب شنوايي هستد انتظار مي رود هنگامي که در خانه هستيم آرامش و سکوت نسبي را تجربه کنيم بنابراين يک جارو برقي پر سرو صدا مي تواند حداقل آرامش روزانه‌مان در خانه را بر هم زند. با اين حساب هنگام خريد حتما از فروشنده بخواهيد تا جارو را براي شما امتحان کند تا ميزان صدا را بسته به تشخيص خودتان تجربه و انتخاب کنيد و در اين زمينه صرفا به گفته فروشنده مبني بر بي صدا بودن دستگاه اعتماد نکنيد.

جارو برقي هاي موجود در بازار به دو دسته تقسيم مي‌شوند؛ جارو برقي‌هايي با کيسه دائم و جارو برقي هايي با کيسه هاي موقت که هريک معايب و مزاياي خاص خود را دارند. کيسه هاي دائم جارو برقي را هرچند مدت بايد تخليه کرد و شست و شو داد که اين امر ممکن است براي برخي خوشايند نباشد در عوض مدت زمان بيشتري مي توان از اين کيسه هاي دائم استفاده کرد در مقابل کيسه هاي موقت را پس از چند بار استفاده بايد عوض کرد که البته خريد مجدد کيسه در طول زمان هزينه بر خواهد بود.

اگر از دسته افرادي هستيد که دوست نداريد هنگام جارو کردن مدام سيم برق را جا به جا کنيد تا به محل مورد نظرتان نزديک تر شود هنگام خريد حتما به طول سيم برق جارو توجه لازم را داشته باشيد. طول سيم جارو برقي به طور استاندارد حدود ۲تا ۳ متر است که با جست وجوي بيشتر در بازار ممکن است جارو برقي با طول سيم ۴ متر نيز پيداکنيد.

از آن جايي که کاربري جارو برقي ها محدود به سطح فرش، موکت و سراميک نمي شود، داشتن لوازم جانبي و برس هاي مختلف براي تميزي شيارها وبخش هاي دور از دسترس مبلمان نيز از جمله نکاتي است که هنگام خريد بايد به آن توجه کرد.

چه کنيم تا جارو برقي مان عمر بيشتري کند؟

از آن جايي که ممکن است بيش از يک مرتبه در طول هفته از جارو برقي استفاده کنيد بهتر است در هر نوبت بيش از ۳۰ دقيقه به صورت ممتد از جارو استفاده نکنيد زيرا موجب مي‌شود تا فشار مضاعفي به موتور جارو برقي وارد شود.

براي صرفه جويي در مصرف برق و جلوگيري از آسيب رسيدن به موتور جارو برقي بر اثر نوسانات جريان برق، بهتراست در ساعات اوج مصرف يعني حدود ۸ تا ۱۱ شب از جارو برقي استفاده نکنيد. نکته مهم ديگر اين‌که بهترين روش براي افزايش طول عمر جارو برقي اين است که کيسه و فيلترآن را به طور منظم تميز کنيد.

تازه هاي بازار جارو برقي

بازار جارو برقي هم مانند همه بازار هاي ديگر با پيشرفت تکنولوژي دستخوش تغيراتي شده که شايد در روزگار گذشته اين تغيرات جزو روياها محسوب مي‌شده است. تغيراتي که موجب رفاه بيش از پيش انسان امروزي مي شود.

در حال حاضر جارو برقي هايي توليد و در سطح بازار عرضه شده اند که قابليت برنامه ريزي وفعاليت خودکار دارند؛ اين جارو برقي‌ها که در سه سطح مختلف توليد شده اند هنوز به ميزان انبوه در بازار ايران وجود ندارند.

سطح اول اين نوع جارو برقي هاي هوشمند متعلق به جارو برقي هايي است که با توجه به برنامه‌اي که کاربر وارد آن مي کند، قادر است تا محيط محدودي را تميز کند.

سطح دوم اين جارو برقي‌ها مربوط به جارو برقي هايي است که به کمک دوربيني که بر روي آن نصب شده قادر است تا کاربر خود را تشخيص داده و در صورت حرکت فرد، وي را دنبال کند. به کمک اين قابليت ديگر لازم نيست براي تميزي جاهاي مختلفي از خانه و يا محل مورد نظر خود جارو برقي را به دنبال خود کشيده و پس مدتي موجب خرابي لوله خرطومي جارو برقي شويد.

سطح سوم جارو برقي هاي هوشمند که پيشرفته ترين نوع محسوب مي شوند مربوط به جارو برقي هايي ميشود که به صورت تمام و کمال خودکار عمل مي کنند، به گونه اي که توسط دوربين نصب شده بر روي دستگاه فضاي مورد نظر کاربر را اسکن کرده و طبق برنامه ريزي انجام شده بسته به انتخاب خود فرد آشغال، خاک و يا حتي رطوبت و مايعات سطح زمين را تميز خواهد کرد.

ويژگي منحصر به فردي که اين نوع جاروبرقي دارد اين است که در صورتي که شارژ دستگاه به پايان برسد خود دستگاه به صورت خودکار به محل شارژ خود رفته و پس از تکميل عمليات شارژ به محلي که شارژ آن به اتمام رسيده رفته و کار خود را ادامه مي دهد.

نوع ديگري از جارو برقي ها وجوددارند که علاوه بر مکندگي قادر به دمندگي نيزهستند که ازاين ويژگي دستگاه مي‌توان براي باد کردن بادکنک و بسياري از امور ديگر استفاده کرد.
البته لازم به ذکر است که اين قبيل جارو برقي ها هنوز به توليد انبوه نرسيده اند و بسياري از بخش هاي اين دستگاه در حال تکميل است.

برای اطلاعات بیشتر و دانستنی های مفیدتر میتوانید با این شماره ۰۹۱۷۱۲۴۱۷۰۲تماس حاصل نمایید. باسپاس فراوان

همچنین ببینید

انتخاب یک بخاری خوب و مناسب

زمستان هر سال که نزديک مي شود به فکر خريد و يا نصب بخاري مي …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *