خانه / مقالات / ویژگی یک لباسشویی خوب

ویژگی یک لباسشویی خوب

امروزه ماشين لباسشويي يکي از ضروري ترين و پر کاربردترين وسايل منزل است و بهتر است قبل از خريد به پارامترهاي اصلي اين دستگاه توجه کنيد .

هنگام خريد ماشين لباسشويي جديد، سه نوع مختلف ماشين لباسشويي براي انتخاب وجود دارد:

ماشين لباسشويي هاي درب از بالا معمولي (پرتابل) ، ماشين لباسشويي درب از بالا به همراه خشک کن (دوقلو)، ماشين لباسشويي درب از جلو اتوماتيک که هر کدام معايب و مزاياي خود را دارند.

ماشين لباسشويي درب از بالا معمولي:

در اين مدل ها مخزن آب را پر مي کنند و حرکت چرخشي همزن عمل شستشو را انجام مي دهد. از مزاياي اين مدل ها قيمت کمتر نسبت به مدل هاي اتوماتيک مي باشد و کاربرد راحت و آسان، سبکي آن، کوچکي و کم جا گيري در مدل هاي ميني واش از ديگر مزاياي آن مي باشد. از معايب اين مدل اين است که به عنوان دستگاهي چند کاره کاربرد ندارد( يعني فقط قابليت شستشو دارد)، ظرفيت شستشوي ۳ تا ۷ کيلوگرم لباس را دارند، مصرف آب در مدل هاي لباسشويي درب از بالا زياد است، نسبتا پر و سر و صدا کار مي کنند و ظرفيت آنها مي تواند نا متعادل باشد.

ماشين لباسشويي درب از بالا دوقلو

اين نوع از ماشين لباسشويي از روش معلق شدن براي شستشوي لباسها استفاده مي کند. اين نوع ماشين لباسشويي ها ظرفيت محدودي دارند به همين علت آب کمتري استفاده مي کنند و با سرعت بالايي مي چرخند و با توليد کف کمتر و استفاده مفيد (بازدهي بالا) از مواد شوينده کار مي کنند.

از مزاياي ماشين لباسشويي درب از بالا دو قلو ظرفيت بالاي آنهاست که تا ۹ کيلو گرمي هم در برخي از مدل ها وجود دارد و بطور کلي اين مدلها شستشوي بهتري دارند. داشتن خشک کن با سرعت بالا باعث کاهش زمان خشک شدن لباس در آنها مي شود .

از معايب ماشين لباسشويي درب از بالا دو قلو اين است که به دليل سرعت بالاي چرخاندن ممکن است باعث به هم پيچيدن لباس و چروک شدن لباسها شود.

ماشين لباسشويي درب از جلو:

اين نوع از ماشين لباسشويي هم تا حدي از آب پر مي شوند. شستشوي لباس در آنها به روش بلند کردن آنها به بالاي مخزن آب و پرتاب درون آب تميز انجام مي شود. اين نوع ماشين لباسشويي هم کف کمتري توليد کرده و از مواد شوينده با بازدهي بالا استفاده مي کنند.

مزاياي ماشين لباسشويي درب از جلو اين است که بهتر و مقرون به صرفه تر از ماشين لباسشويي درب از بالا مي شويند و لزوما قيمت خيلي بالايي ندارند.

استخراج رطوبت در چرخش مدور، زمان خشک کردن و صرف انرژي را کاهش مي دهد. بطور کلي ماشين لباسشويي درب از جلو صداي کمي توليد مي کنند. به دليل اينکه درب اين نوع از ماشين لباسشويي ها در جلو قرار دارد امکان استفاده از فضاي بالاي آنها وجود دارد. در حالي که دستگاه‌هايي که درِ ورودي آنها از بالا است، فضاي بالاي آنها بدون استفاده باقي مي ‌ماند.
مسلما ميزان بودجه اي که شما براي خريد ماشين لباسشويي در نظر مي گيريد يکي از عوامل تعيين کننده است اما در عين حال شايد با کم و زياد کردن مبلغ خريد گزينه بهتري را بدست آوريد .

در مورد برند ماشين لباسشويي هم کاملا بستگي به نظر خود شما يا اعتماد شما به برند خاصي دارد ولي مدت زمان ضمانت و نوع خدمات پس از فروش که براي دستگاه از طرف شرکت سازنده و يا وارد کننده در نظر گرفته شده اهميت دارد .مدت زمان ضمانت بيشتر، دليلي بر بهتر بودن دستگاه نيست، بلکه تضميني بر اطمينان خريد مي باشد .
ماشين لباسشويي به پرمصرف ترين وسيله برقي در ۱۰ سال گذشته تبديل شده است. اخيرا برخي از توليد کنندگان براي مطابقت با استاندارد هاي مصرف انرژي کليدهاي ميانبري براي دستگاهها در نظر گرفته اند که باعث شستشوي اقتصادي با مصرف کمتر انرژي را مي شوند .

يك لكه گيري مقدماتي لباسها ، در اغلب موارد كمك مي كند تا ماشين لباسشويي در برنامه هاي با آب سرد به خوبي لباسها را پاك و تميز بشويد ، اگر فيلتر ماشين لباسشويي در سيكل شستشو تميز نمي شود بعدازهر بار استفاده آن را تميز كنيد و سالي يك بار فيلترهاي آب گرم و سرد را كه در پشت ماشين قرار دارند تميز كنيد.

نظافت عمومي ماشين به كم شدن مصرف انرژي و افزايش عمر مفيد آن كمك مي كند.
براي صرفه جويي در مصرف برق و همچنين آب بهتر است صبر كنيد تالباسهايي كه بايد شسته شوند به حدي برسند كه ظرفيت ماشين تكميل شود سپس ماشين را در حداقل دماي مناسب ومورد لزوم تنظيم كنيد تا از مصرف بيش از حد برق و اتلاف آب گرم جلوگيري گردد.

به هيچ وجه از ماشين لباسشويي در ساعات اوج مصرف استفاده نكنيد روزهاي تعطيل وساعتهاي اوليه صبح بهترين اوقات براي روشن كردن ماشين لباسشويي است. اگر امكان خشك كردن لباسها در هواي آزاد وجود دارد مي توان از برنامه خشك كن ماشين استفاده نكرد. ماشين‌ هاي با درب از جلو بسيار کمتر از انواع ماشين‌هاي با درب از بالا آب مصرف مي‌نمايند. بعضي از انواع ماشين‌هاي لباسشويي با درب از جلو فقط به اندازه ۰٫۳۳ بقيه آب مصرف مي‌نمايند. لذا از ميزان مصرف آب دستگاه نيز اطمينان حاصل نماييد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره ۰۹۱۷۱۲۴۱۷۰۲تماس بگیرید

همچنین ببینید

انتخاب یک بخاری خوب و مناسب

زمستان هر سال که نزديک مي شود به فکر خريد و يا نصب بخاري مي …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *